Ceramic Capacitor WALSIN 12pF 250V 1210 NP0 5% 1210N120J251
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Ceramic Capacitor 12pF 250V 1210 NP0 5% 1210N120J251
Art
423003403
Sn Pcs
1210N120J251CT
Manufacturer
Walsin
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Description
Ceramic Capacitor WALSIN 12pF 250V 1210 NP0 5% 1210N120J251
Technical features
| SKU | 423003403 |
| AVG leadtime (calendar days) | 112 |
| Country of origin | TW TWN TAIWAN |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322400 |
| External length | 3.20 mm |
| Thickness | 0.95 mm |
| External Width | 2.50 mm |
| Manufacturer Part Number | 1210N120J251CT |
| Selling quantity | 3000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Ceramic Capacitor 12pF 250V 1210 NP0 5% 1210N120J251 |
| Temperature Characteristics | NP0 (0±30ppm/°C) |
| Voltage rating DC (VDC) | 250 |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting type | SMD |
| Termination Style | SMD/SMT |
