SMD Tdk (Epcos) C1608X7S1A475K080AC
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
Cap Ceramic 4.7uF 10V X7S 0603
Art
404322898
Hersteller Teilenummer
C1608X7S1A475K080AC
Hersteller
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
4.7 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
Technische Merkmale
| SKU | 404322898 |
| AVG leadtime (calendar days) | 364 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322400 |
| External length | 1.60 mm |
| Thickness | 0.80 mm |
| External Width | 0.80 mm |
| Manufacturer Part Number | C1608X7S1A475K080AC |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Capacitance (µF) | 4.7 |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Selling quantity | 4000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Cap Ceramic 4.7uF 10V X7S 0603 |
| Temperature Characteristics | X7S (±22%) |
| Voltage rating DC (VDC) | 10 |
| Package/Case | DISK, Radial |
| Mounting type | Through Hole |
