PTC EPCOS B59752B0120A070
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
PTC Reset Fuse 420V Radial DISC
Art
404016786
Hersteller Teilenummer
B59752B0120A070
Hersteller
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
Ceramic PTC Resettable Fuse 420V Ih Through Hole Radial, Disc
Technische Merkmale
| SKU | 404016786 |
| AVG leadtime (calendar days) | 210 |
| Country of origin | ID IDN INDONESIA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85332100 |
| External diameter | 12.50 mm |
| External Height | 16.50 mm |
| External length | 35.00 mm |
| Thickness | 7.00 mm |
| Hold Current (A) | 69.00 mA |
| Insulation Resistance (Ohm) | 80.00 Ω |
| Lead Diameter (mm) | 0.6 |
| Current - Max | 2.00 A |
| Manufacturer Part Number | B59752B0120A070 |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Maximum Operating Voltage (V) | 420.00 V |
| Lead Spacing (mm) | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Minimum Resistance | 42.00 Ω |
| Model | B59752B120A70 |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 500 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | PTC Reset Fuse 420V Radial DISC |
| Trip Current (A) | 137.00 mA |
| Tolerance | ± 25% |
| Package/Case | Bulk, DISK, Radial |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
| Voltage Rating | 380V |
