Power Relay Hongfa HF41F/012-ZS
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
HF41F Series 6A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature Power RelaySwitching Current - Max (A): 6 A
Art
440000189
Hersteller Teilenummer
HF41F/012-ZS SAP 45285170004
Ean
10420200
Hersteller
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
HF41F Series 6A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature Power Relay
Technische Merkmale
| SKU | 440000189 |
| AVG leadtime (calendar days) | 140 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Ean Number | 10420200 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.00 mm |
| External length | 28.00 mm |
| External Width | 5.00 mm |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 11 |
| Elettrico gross price list | € 4,10 |
| Manufacturer Part Number | HF41F/012-ZS SAP 45285170004 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF41F/012-ZS |
| Selling quantity | 100 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF41F Series 6A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature Power RelaySwitching Current - Max (A): 6 A |
| Switching Voltage (VDC) | 125.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgNi |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
