Power Relay Hongfa HF3FF/012-1ZST
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
HF3FF Series 10A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC)
Art
440000385
Hersteller Teilenummer
HF3FF/012-1ZST SAP 45275260150
Hersteller
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
HF3FF Series 10A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature High Power Relay
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Technische Merkmale
| SKU | 440000385 |
| AVG leadtime (calendar days) | 147 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.50 mm |
| External length | 19.00 mm |
| External Width | 15.20 mm |
| Manufacturer Part Number | HF3FF/012-1ZST SAP 45275260150 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF3FF/012-1ZST |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF3FF Series 10A SPDT 12VDC PCB Mount Sealed Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC) |
| Switching Voltage (VDC) | 28.00 V |
| Construction / Technology | Plastic Sealed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
