NTC EPCOS B57550G1103H000
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
Thermistor NTC 10kOhm 3478K Bead
Art
404015964
Hersteller Teilenummer
B57550G1103H000
Hersteller
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
Thermistor NTC 10k Ohm 3% 2-Pin Radial 3478K >= -3.5 Bulk Automotive
Technische Merkmale
| SKU | 404015964 |
| AVG leadtime (calendar days) | 189 |
| B Value Tolerance (%) | ± 1% |
| Country of origin | ID IDN INDONESIA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85332100 |
| External diameter | 1.30 mm |
| External Height | 2.20 mm |
| External length | 71.00 mm |
| Heat Capacity (mJ/K) | 4.5 |
| Insulation Resistance (Ohm) | 10.00 kΩ |
| Lead Diameter (mm) | 0.2 |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 37 |
| Manufacturer Part Number | B57550G1103H000 |
| Max. Electric Power at 25°C (W) | 0.03 W |
| Maximum Operating temperature | 300.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Model | B57550G1103H |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Thermistor NTC 10kOhm 3478K Bead |
| Thermal Cooling Time Constant (s) | 6.00 s |
| Thermal Dissipation Constant at 25°C (mW/K) | 0.75 |
| Tolerance | ±3% |
| Package/Case | Bead, Bulk, Glass |
| Mounting type | Through Hole |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Termination Style | Radial |
