NTC EPCOS B57164K0103K000
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
Thermistor NTC 10kOhm 4300K Disc
Art
404015551
Hersteller Teilenummer
B57164K0103K000
Hersteller
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
Thermistor NTC 10k Ohm 10% 2-Pin Radial 4300K >= -3.5 Bulk Automotive
Technische Merkmale
| SKU | 404015551 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| B Value Tolerance (%) | ± 3% |
| Country of origin | ID IDN INDONESIA |
| External diameter | 5.50 mm |
| External Height | 6.50 mm |
| External length | 36.00 mm |
| External Width | 5.00 mm |
| Heat Capacity (mJ/K) | 150 |
| Insulation Resistance (Ohm) | 10.00 kΩ |
| Lead Diameter (mm) | 0.6 |
| Manufacturer Part Number | B57164K0103K000 |
| Max. Electric Power at 25°C (W) | 0.45 W |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Lead Spacing (mm) | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Thermistor NTC 10kOhm 4300K Disc |
| Thermal Cooling Time Constant (s) | 20.00 s |
| Thermal Dissipation Constant at 25°C (mW/K) | 7.5 |
| Tolerance | ± 10% |
| Package/Case | Bulk, DISK |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
