LED Chip Seoul Semiconductors F50360-01-ROTRBF
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
LED Z-Power RGB 625/525/460 SMD
Art
411018683
Hersteller Teilenummer
F50360-01-ROTRBF
Ean
8004110186830
Hersteller
Seoul Semiconductor
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
LED Lighting Color series Red, Green, Blue (RGB) 625nm Red, 525nm Green, 460nm Blue 2420 (6050 Metric)
Efficacy (lm/W): R: 40 lm/W G: 43 lm/W B:10 lm/W
Efficacy (lm/W): R: 40 lm/W G: 43 lm/W B:10 lm/W
Technische Merkmale
| SKU | 411018683 |
| AVG leadtime (calendar days) | 63 |
| Country of origin | KR KOR KOREA, REPUBLIC OF |
| Ean Number | 8004110186830 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85414100 |
| External Height | 1.20 mm |
| External length | 6.00 mm |
| External Width | 5.00 mm |
| Current - Forward | 350.00 mA |
| Junction Temperature (°C) | R: 125°C G: 145°C B: 145°C |
| Current - Max | 400.00 mA |
| Manufacturer Part Number | F50360-01-ROTRBF |
| Maximum Storage Temperature | 100.00 °C |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Storage Temperature | -40.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -30.00 °C |
| Model | F50360-01-ROTRBF |
| Selling quantity | 500 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | LED Z-Power RGB 625/525/460 SMD |
| Wavelength (nm) | R625; G525; B460 |
| LED Colour | RGB |
| Package Thermal Resistance | R: 16°C/W G: 16°C/W B: 14°C/W |
| Viewing Angle | 120 |
| Package/Case | 2420 (6050 Metric) |
| Mounting type | Surface Mount |
