Ferrite Cores Tdk (Epcos) B65843A0000R087
VAT incl.
Abonnement
00,00 €*
00,00 €*
vorher 0
Ferrite Core EP 1.6uH N87 2pcs
Art
404018160
Hersteller Teilenummer
B65843A0000R087
Hersteller
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-Sales-Support
icon
Lagerverfügbarkeit
Beschreibung
Produktinformationen
Uncoated N87 Ferrite Core EP Type
Technische Merkmale
| SKU | 404018160 |
| AVG leadtime (calendar days) | 175 |
| Core/Magnetic Factor (mm⁻¹) | 1.24 |
| Country of origin | CZ CZE CZECH REPUBLIC |
| Effective Area | 19.50 mm² |
| Effective Length | 24.20 mm |
| Effective Magnetic Volume | 472.00 mm³ |
| Effective Permeability | 1580 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85049011 |
| External Height | 13.00 mm |
| External length | 12.80 mm |
| External Width | 9.00 mm |
| Inductance μH | 1.6 |
| Initial Permeability | 2200 |
| Inside Height | 9.00 mm |
| Inside Length | 9.70 mm |
| Manufacturer Part Number | B65843A0000R087 |
| Model | B65843AR87 |
| Saturation Magnetic Flux Density (@100°C) | 390 |
| Selling quantity | 500 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Ferrite Core EP 1.6uH N87 2pcs |
| Tolerance | -20%, +30% |
| Coating/Finish | Uncoated |
| Core Shape | EP |
| Gap | Ungapped |
| Material | N87 |
