SMD Ceramic Capacitor Taiyo Yuden 6,8pF 25.0V 0100 C0G/CG 0.25pF TVS0
product.tax.gross
Suscripción
00,00 €*
00,00 €*
anteriormente 0
SMD Ceramic Capacitor Taiyo Yuden TVS042CG6R8CC-W
Art
409012223
N.º De Serie
TVS042CG6R8CC-W
Fabricante
Taiyo Yuden
Non disponibile
icon
Soporte postventa
icon
Disponibilidad de stock
Descripción
Información sobre el producto
SMD Ceramic Capacitor Taiyo Yuden 6,8pF 25.0V 0100 C0G/CG 0.25pF TVS0. For (S)General Equipment(Incl. Mobile Devices):MSART042SCG6R8CWRA01
Características técnicas
| SKU | 409012223 |
| AVG leadtime (calendar days) | 126 |
| Country of origin | JP JPN JAPAN |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85322400 |
| External length | 0.40 mm |
| Thickness | 0.22 mm |
| External Width | 0.20 mm |
| Manufacturer Part Number | TVS042CG6R8CC-W |
| Maximum Operating temperature | 125.00 °C |
| Capacitance (µF) | 6.8E-6 |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Selling quantity | 40000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | SMD Ceramic Capacitor Taiyo Yuden TVS042CG6R8CC-W |
| Temperature Characteristics | C0G/CG |
| Voltage rating DC (VDC) | 25 |
| Package/Case | 01005 (0402 Metric) |
| Mounting type | SMD |
| Termination Style | SMD/SMT |
