Power Relay Hongfa HF62F/012-1HTF
product.tax.gross
Suscripción
00,00 €*
00,00 €*
anteriormente 0
HF62F Series Mini High Power 12VDC 1 Form A SPST RelaySwitching Current - Max (A): 20 A
Art
440000601
N.º De Serie
HF62F/012-1HTF SAP 45285130149
Fabricante
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
Soporte postventa
icon
Disponibilidad de stock
Descripción
Información sobre el producto
HF62F Series Mini High Power 12VDC 1 Form A SPST Relay
Características técnicas
| SKU | 440000601 |
| AVG leadtime (calendar days) | 126 |
| Coil Voltage (VDC) | 12.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 24.20 mm |
| External length | 29.00 mm |
| External Width | 12.60 mm |
| Manufacturer Part Number | HF62F/012-1HTF SAP 45285130149 |
| Maximum Operating temperature | 85.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF62F/012-1HTF |
| Selling quantity | 500 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF62F Series Mini High Power 12VDC 1 Form A SPST RelaySwitching Current - Max (A): 20 A |
| Switching Voltage (VDC) | 30.00 V |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
