Power Relay Hongfa HF3FA/024-ZT
product.tax.gross
Suscripción
00,00 €*
00,00 €*
anteriormente 0
HF3FA Series 10A SPDT 24VDC Flux Proofed Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC)
Art
440000292
N.º De Serie
HF3FA/024-ZT SAP 45275300132
Fabricante
Hongfa Technology
Non disponibile
icon
Soporte postventa
icon
Disponibilidad de stock
Descripción
Información sobre el producto
HF3FA Series 10A SPDT 24VDC Flux Proofed Subminiature High Power Relay
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Switching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)
Características técnicas
| SKU | 440000292 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Coil Voltage (VDC) | 24.00 V |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85364190 |
| External Height | 15.50 mm |
| External length | 19.00 mm |
| External Width | 15.20 mm |
| Manufacturer Part Number | HF3FA/024-ZT SAP 45275300132 |
| Maximum Operating temperature | 105.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | HF3FA/024-ZT |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | HF3FA Series 10A SPDT 24VDC Flux Proofed Subminiature High Power RelaySwitching Voltage - Max (V):277VAC / 28VDC (NO) / 250VAC (NC)Switching Current - Max (A): 10 A (NO) / 5 A (NC) |
| Switching Voltage (VDC) | 28.00 V |
| Construction / Technology | Flux Proofed |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Mounting type | Through Hole |
| Termination Style | PCB |
