NTC EPCOS B57442V5472H062
product.tax.gross
Suscripción
00,00 €*
00,00 €*
anteriormente 0
Therm NTC 4.7kOhm 3590K 0805
Art
404015900
N.º De Serie
B57442V5472H062
Fabricante
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
Soporte postventa
icon
Disponibilidad de stock
Descripción
Información sobre el producto
Thermistor NTC 4.7k Ohm 3% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3590K >= -3.5 T/R Automotive
Características técnicas
| SKU | 404015900 |
| AVG leadtime (calendar days) | 98 |
| B Value Tolerance (%) | ± 3% |
| Country of origin | HR HRV CROATIA (local name: HRVATSKA) |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85332100 |
| External Height | 1.30 mm |
| External length | 2.00 mm |
| External Width | 1.25 mm |
| Heat Capacity (mJ/K) | 35 |
| Insulation Resistance (Ohm) | 4.70 kΩ |
| Manufacturer Part Number | B57442V5472H062 |
| Max. Electric Power at 25°C (W) | 0.21 W |
| Maximum Operating temperature | 150.00 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40.00 °C |
| Model | B57442V5472H62 |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 4000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Therm NTC 4.7kOhm 3590K 0805 |
| Thermal Cooling Time Constant (s) | 10.00 s |
| Thermal Dissipation Constant at 25°C (mW/K) | 3.5 |
| Tolerance | ±3% |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mounting type | Surface Mount |
| Qualification | AEC-Q200 |
| Termination Style | SMD/SMT |
