NTC EPCOS B57236S0200M000
product.tax.gross
Suscripción
00,00 €*
00,00 €*
anteriormente 0
ICL 20Ohm 20% 2.8A 11.5mm
Art
404015728
N.º De Serie
B57236S0200M000
Fabricante
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
Soporte postventa
icon
Disponibilidad de stock
Descripción
Inrush Current Limiter 20 Ohms ±20% 2.8 A 0.453" (11.50mm)
Documentos técnicos
| SKU | 404015728 |
| AVG leadtime (calendar days) | 154 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| Current Rating (Metric) | 2.80 A |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85332100 |
| External diameter | 11.50 mm |
| External Height | 16.00 mm |
| External length | 25.00 mm |
| External Width | 5.00 mm |
| Heat Capacity (mJ/K) | 700 |
| Insulation Resistance (Ohm) | 20.00 Ω |
| Lead Diameter (mm) | 0.6 |
| Manufacturer Part Number | B57236S0200M000 |
| Max. Electric Power at 25°C (W) | 2.10 W |
| Maximum Operating temperature | 170.00 °C |
| Lead Spacing (mm) | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Minimum Resistance | 0.28 Ω |
| Model | B57236S200M |
| Number of terminals | 2 |
| Selling quantity | 1000 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | ICL 20Ohm 20% 2.8A 11.5mm |
| Thermal Cooling Time Constant (s) | 70.00 s |
| Thermal Dissipation Constant at 25°C (mW/K) | 10 |
| Tolerance | ± 20% |
| Package/Case | Bulk |
| Mounting type | PCB Mount, Through Hole |
| Termination Style | Through Hole |
