Fixed inductors Tdk (Epcos) B82476A1474M000
product.tax.gross
Suscripción
00,00 €*
00,00 €*
anteriormente 0
Fixed Inductor 470uH 500mA 1.1Ohm SMD
Art
404021038
N.º De Serie
B82476A1474M000
Fabricante
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
Soporte postventa
icon
Disponibilidad de stock
Descripción
Información sobre el producto
470 µH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 1.1Ohm Max Nonstandard
Características técnicas
| SKU | 404021038 |
| AVG leadtime (calendar days) | 98 |
| Country of origin | CN CHN CHINA |
| DC Resistance | 1.10 Ω |
| External Height | 5.08 mm |
| External length | 12.95 mm |
| External Width | 9.40 mm |
| Inductance μH | 470 |
| Manufacturer Part Number | B82476A1474M000 |
| Maximum DC Current (A) | 500.00 mA |
| Maximum Operating temperature | 150.00 °C |
| Maximum Saturation Current (A) | 500.00 mA |
| Minimum Operating Temperature | -55.00 °C |
| Selling quantity | 750 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Fixed Inductor 470uH 500mA 1.1Ohm SMD |
| Tolerance | ± 20% |
| Material | Ferrite |
| Package/Case | Nonstandard |
| Mounting type | Surface Mount |
| Shielding type | Unshielded |
| Termination | Standard |
| Termination Style | SMD/SMT |
