Ferrite Cores Tdk (Epcos) B66300G0000X138
VAT incl.
Subscription
00,00 €*
00,00 €*
previously 0
Ferrite Core E T38 1pc
Art
404018496
Sn Pcs
B66300G0000X138
Manufacturer
EPCOS TDK
Non disponibile
icon
After-sales support
icon
Stock availability
Description
Uncoated T38 Ferrite Core E Type
Technical documents
| SKU | 404018496 |
| AVG leadtime (calendar days) | 175 |
| Core/Magnetic Factor (mm⁻¹) | 3.7 |
| Country of origin | CZ CZE CZECH REPUBLIC |
| Effective Area | 3.30 mm² |
| Effective Length | 12.20 mm |
| Effective Magnetic Volume | 40.30 mm³ |
| Effective Permeability | 4990 |
| Eu Tariff Code (TARIC) | 85049011 |
| External Height | 2.00 mm |
| External length | 6.30 mm |
| Inductance μH | 1.7 |
| Initial Permeability | 10000 |
| Inside Length | 3.60 mm |
| Lead time in order confirmations | Disponibile dalla settimana 28 |
| Manufacturer Part Number | B66300G0000X138 |
| Model | B66300GX138 |
| Saturation Magnetic Flux Density (@100°C) | 260 |
| Selling quantity | 7500 |
| Selling UoM | Pezzo |
| Short Description | Ferrite Core E T38 1pc |
| Tolerance | -30%, +40% |
| Coating/Finish | Uncoated |
| Core Shape | E |
| Gap | Ungapped |
| Material | T38 |
